2024 Classic Tetris World Championship Regional Tournament: Timestamps

The 2024 Classic Tetris World Championship Regional Tournaments. The list of events can be found here.

The winners of the Regional tournaments were awarded prize money that can be used to fund their trip to the 2024 Classic Tetris World Championship (CTWC) main event.

One of the main appeals of these events is the social environment as well. Where people will have the chance to meet the players in their region.

Here are the videos of the 2024 CTWC Regional Tournaments.

Kansas City Regional

Qualifying
https://www.youtube.com/live/38_ZtowFAnQ

Silver Bracket Finals
https://www.youtube.com/live/38_ZtowFAnQ?t=16836

Gold Bracket

Round 0 – Top 12

Match #1: Snowgolfgal (Eunha) vs RookoutRogue (Matt Martin)
https://www.youtube.com/live/38_ZtowFAnQ?t=11056

Match #2: aGameScout vs Redshirttheory (Jonesy)
https://www.youtube.com/live/38_ZtowFAnQ?t=11095

Match #3: Fireworks vs DMJ
Match #4: J_D_H vs Josh Tolles
https://www.youtube.com/live/38_ZtowFAnQ?t=12202

Quarterfinals

Match #1: aGameScout vs BlueScuti
Match #2: RookoutRogue (Matt Martin) vs Myles
https://www.youtube.com/live/38_ZtowFAnQ?t=13795

Match #3: SodiumOverdose vs J_D_H
Match #4: Rhubarb vs DMJ
https://www.youtube.com/live/38_ZtowFAnQ?t=15511

Semifinals

Match #1
YouTube: https://youtu.be/bcAGhChRu6k?t=6
Livestream: https://www.youtube.com/live/38_ZtowFAnQ?t=17778

Match #2
YouTube: https://youtu.be/bcAGhChRu6k?t=1073
Livestream: https://www.youtube.com/live/38_ZtowFAnQ?t=19398

Finals
YouTube: https://youtu.be/5qUo_VlWJU4?t=47
Livestream: https://www.youtube.com/live/38_ZtowFAnQ?t=23572

Interview with Winner
YouTube: https://youtu.be/5qUo_VlWJU4?t=1809
Livestream: https://www.youtube.com/live/38_ZtowFAnQ?t=25447

Results

Photos

Boston T Parity Regional

Explains the Unique Tournament Format
https://go.ctm.gg/event/boston-t-parity

Fractal’s Introduction Speech
https://www.youtube.com/live/kwjiS7eA994?t=1114

Fractal introduces the Orchestra – This gives Important Context
https://www.youtube.com/live/kwjiS7eA994?t=1309

MIT Video Game Orchestra performs “Connected (Yours Forever)”
https://www.youtube.com/live/kwjiS7eA994?t=1369
Clip: https://www.twitch.tv/videos/2032118958

Round 0 – Top 12

Fractal explains Unique Tournament Format
https://www.youtube.com/live/kwjiS7eA994?t=2783

Match #1: Gwafey vs Cobalt
Match #2: Sodium vs Hydrant
https://www.youtube.com/live/kwjiS7eA994?t=3388

Match #3: Rhubarb vs Meme
Match #4: Eren vs Wallbant
https://www.youtube.com/live/kwjiS7eA994?t=5998

Quarterfinals

Match #1: Tristop vs Sodium
Match #2: Cobalt vs Fractal
YouTube: https://youtu.be/gGD2cMouk9Q?t=9
Livestream: https://www.youtube.com/live/kwjiS7eA994?t=8318

Match #3: Rhubarb vs Opaux
Match #4: Dan V vs Wallbant
YouTube: https://youtu.be/o3JjgpHAZsw?t=35
Livestream: https://www.youtube.com/live/kwjiS7eA994?t=10586

Semifinals

Match #1
Match #2
YouTube: https://youtu.be/6N4e7pvnHlc?t=53
Livestream: https://www.youtube.com/live/kwjiS7eA994?t=14537

Finals
YouTube: https://youtu.be/FtBi6Jtl6jQ?t=41
Livestream: https://www.youtube.com/live/kwjiS7eA994?t=18525

Interview with Winner
https://www.youtube.com/live/kwjiS7eA994?t=21662

Results

Heart of Texas Regional

Rules
https://docs.google.com/document/d/1pPUlTuR0y9dQZ349XMseLSY_j-Z0OYFaIwJnlAYs8m0/edit

Qualifying
https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg

Side Tournament: Race to 100 Lines
https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg?t=4701

Round 0 – Top 12

Match #1: Lapis vs Doge
https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg?t=7487

Match #2: Sharky vs Roman (anangryroro)
https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg?t=7526

Match #3: Tytris vs NGCMan
Match #4: PixelAndy vs Packie
https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg?t=9577

Quarterfinals

Match #1: Blue Scuti vs Doge
Match #2: Myles vs Sharky
YouTube: https://youtu.be/weCm8k7Bh1I?t=4
Livestream: https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg?t=10922

Match #3: Dog vs Tytris
Match #4: PixelAndy vs Kirby (id_kirby)
YouTube: https://youtu.be/rA1ZACidF0o?t=7
Livestream: https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg?t=12476

Semifinals

Match #1
YouTube: https://youtu.be/xHqsSBDyUsE?t=6
Livestream: https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg?t=14398

Match #2
YouTube: https://youtu.be/9yUoGZU_Sh8?t=7
Livestream: https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg?t=18434

Interview with Loser of Match #2
YouTube: https://youtu.be/9yUoGZU_Sh8?t=3094
Livestream: https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg?t=22183

Interview with Loser of Match #1
YouTube: https://youtu.be/xHqsSBDyUsE?t=2950
Livestream: https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg?t=22372

Finals
YouTube: https://youtu.be/KkMn_4ck51k?t=27
Livestream: https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg?t=23278

Interview with Runner-up
YouTube: https://youtu.be/KkMn_4ck51k?t=2139
Livestream: https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg?t=25661

Interview with Winner
YouTube: https://youtu.be/KkMn_4ck51k?t=2285
Livestream: https://www.youtube.com/live/7-w3sX2dEJg?t=25809

Results

Photos

Genesis Regional

Qualifying

ClassicTetris
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU

ClassicTetris2
https://www.twitch.tv/videos/2066152186

Interview with Beastinshen
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=13184

Interview with aGameScout
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=13336

Myles gets the microphone
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=13578

Silver Bracket

Silver Bracket Round 0 – Top 12

Match #1: Tweak vs Gamefreak
Match #2: Vince vs Roncli
https://www.twitch.tv/videos/2066152186?t=03h36m34s

Match #3: In10city vs Jooj
Match #4: Eunha (Snowgolfgal) vs ArcticXC
https://www.twitch.tv/videos/2066152186?t=03h56m37s

Silver Bracket Quarterfinals

Match #1: Tweak vs Ninja
Match #2: Tarzan vs Vince
https://www.twitch.tv/videos/2066152186?t=04h21m37s

Match #3: 3arrett vs In10city
Match #4: aGameScout vs ArcticXC
https://www.twitch.tv/videos/2066152186?t=04h45m23s

Silver Bracket Semifinals

Match #1
Match #2
https://www.twitch.tv/videos/2066152186?t=05h23m10s

Silver Bracket Finals
https://www.twitch.tv/videos/2066152186?t=06h08m56s

Interview
https://www.twitch.tv/videos/2066152186?t=06h43m24s

Gold Bracket

Round 0 – Top 12

Match #1: Katie (katiebug331) vs James
Match #2: Reid vs Oscar
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=14997

Interview with Loser of Match #1
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=16212

Interview with Loser of Match #2
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=16341

Match #3: Anna D vs Hana
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=17346

Match #4: Sharky vs BeastinShen
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=17299

Quarterfinals

Match #1: Alex T vs Hana
Match #2: Sharky vs Myles
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=18623

Interview with Loser of Match #1
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=19959

Interview with Anna D
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=20193

Interview with Loser of Match #2
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=20368

Match #3: Katie (katiebug331) vs Fractal
Match #4: BlueScuti vs Oscar
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=20859

Interview with Loser of Match #4
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=22210

Semifinals

Match #1
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=23086

Match #2
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=25120

Interview with Winner of Match #2
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=28484

Interview with Winner of Match #1
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=28564

Interview with Loser of Match #2
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=28696

Interview with Loser of Match #1
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=28755

Finals
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=28907

Interview with Runner-up
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=31455

Interview with Winner
https://www.youtube.com/live/v4LzsmDfmOU?t=31552

Third Place Match
This match was held online, 4 days after the CTWC Regional at Genesis X
https://www.youtube.com/live/rgJIx7cEpnM?t=1141

Results

Photos

Austria Regional

Round 0 – Top 20

Match #1: Tobi vs Eliwa
Match #2: Elpailtem vs Lukideluxe
https://www.youtube.com/live/3e1ZGwNgmiU?t=273

Match #3: Hyakutaro vs Shuichi
https://www.youtube.com/live/3e1ZGwNgmiU?t=1749

Match #4: Ethan vs Yelena
https://www.youtube.com/live/3e1ZGwNgmiU?t=1982

Round 1 – Top 16

Match #1: Manta vs Deewee
https://www.youtube.com/live/3e1ZGwNgmiU?t=3504

Match #2: Eliwa vs Hepps
https://www.youtube.com/live/3e1ZGwNgmiU?t=3614
https://www.youtube.com/live/ZOnAWWSbbp4

Match #3: Yelena vs DanV
Match #4: Galoomba vs Giogi
https://www.youtube.com/live/ZOnAWWSbbp4?t=689

Match #5: Sidnev vs Elpailtem
Match #6: Mecex vs Jesper
https://www.youtube.com/live/ZOnAWWSbbp4?t=2507

Match #7: Shuichi vs SV
https://www.youtube.com/live/ZOnAWWSbbp4?t=4048

Match #8: Gunter vs Tugi
https://www.youtube.com/live/ZOnAWWSbbp4?t=6134

Quarterfinals

Match #1: Sidnev vs Deewee
Match #2: Tugi vs Hepps
https://www.youtube.com/live/ZOnAWWSbbp4?t=8527

Match #3: Giogi vs DanV
https://www.youtube.com/live/ZOnAWWSbbp4?t=10807

Match #4: SV vs Mecex
https://www.youtube.com/live/ZOnAWWSbbp4?t=11068

Semifinals

Match #1
https://www.youtube.com/live/ZOnAWWSbbp4?t=14230

Match #2
https://www.youtube.com/live/ZOnAWWSbbp4?t=16896

Finals
https://www.youtube.com/live/ZOnAWWSbbp4?t=20248

Interview with Winner
https://www.youtube.com/live/ZOnAWWSbbp4?t=22439

Interview with Runner-up
https://www.youtube.com/live/ZOnAWWSbbp4?t=22676

Results

Photos

UWO Canadian Regional

Seeds 1-7 started in the Quarterfinals
Seeds 8-10 started in Round 0

Round 0 Format
– Stepladder Bracket
– All matches are Best of 3
– Match #1: #9 seed vs #10 seed
– Match #2: #8 seed vs Winner of Match #1
– Winner of Match #2 advanced to the Quarterfinals

Starting in Quarterfinals, all matches were a Best of 5

Round 0

Match #1: Sebastian vs Muffyio
https://www.youtube.com/live/L9EMBI2M-D0?t=2568

Match #2: Winner of Match #1 vs Psylaris
https://www.youtube.com/live/L9EMBI2M-D0?t=3019

Quarterfinals

Match #1: Ella vs Winner of Round 0
https://www.youtube.com/live/L9EMBI2M-D0?t=3678

Match #2: NerDzzzzz vs B14NK
https://www.youtube.com/live/L9EMBI2M-D0?t=5008

Match #3: Wallbant vs WorldoBlocks
https://www.youtube.com/live/L9EMBI2M-D0?t=6962

Match #4: TTPlaya vs Sen
https://www.youtube.com/live/L9EMBI2M-D0?t=8372

Semifinals

Match #1
https://www.youtube.com/live/L9EMBI2M-D0?t=10477

Match #2
https://www.youtube.com/live/L9EMBI2M-D0?t=12473

Finals
https://www.youtube.com/live/L9EMBI2M-D0?t=14561

Interview with Winner
https://www.youtube.com/live/L9EMBI2M-D0?t=16670

Microphone is back on
https://www.youtube.com/live/L9EMBI2M-D0?t=16803

Interview with Runner-up
https://www.youtube.com/live/L9EMBI2M-D0?t=16910

Results

Illinois Regional

Tournament is Double-Elimination

Side Event

Tetris Friendlies
https://www.youtube.com/live/YOOqce6Y60I

Novice Tournament
https://www.youtube.com/live/gEXY1AJa3uM

Micetro Teaches Tetris
https://www.twitch.tv/videos/2091979239

Qualifying

Classic Tetris
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU

classictetris3

Part 1
https://www.twitch.tv/videos/2093099896
Part 2
https://www.twitch.tv/videos/2093100169

ClassicTetris4
https://www.twitch.tv/videos/2093101416

Round 0

Match #1: NGC Man vs Biggiemac
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=16761

Match #2: Milo vs Micetro
https://www.twitch.tv/videos/2093100169?t=03h03m10s

Quarterfinals

Match #1: Rhubarb vs Tytris
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=16761

Match #2: Huff vs Micetro
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=19256

Match #3: Wallbant vs DMJ
Match #4: CoalBucket vs Biggiemac
https://www.twitch.tv/videos/2093100169?t=03h44m17s

Losers Round 1

Match #1: Mil0 vs Tytris
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=20485

Match #2: Wallbant vs NGC_Man
https://www.twitch.tv/videos/2093100169?t=04h26m51s

Semifinals

Match #1 and Match #2
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=22624

Losers Round 2

Match #1: Tytris vs Biggiemac
https://www.twitch.tv/videos/2093100169?t=04h37m03s

Match #2: Wallbant vs Micetro
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=28469

Losers Round 3

Match #1: Tytris vs DMJ
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=28469

Match #2: Rhubarb vs Wallbant
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=31246

Winners Finals
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=31246

Losers Round 4
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=34356

Losers Finals
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=36254

Grand Finals
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=38408

Interview with Winner
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=40361

Silver Bracket

Silver Bracket Round 0

Not recorded

Silver Bracket Quarterfinals

Match #1: Cchristm vs JediEvan
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=19256

Match #2: RambleOnIan vs Grand Designs
https://www.twitch.tv/videos/2093100169?t=03h03m10s

Match #3: Czar Jordan vs ElleryStacks
Match #4: Schtoikle vs Implode
https://www.twitch.tv/videos/2093101416?t=05h20m53s

Silver Bracket Losers Round 1

Match #1: Schtoikle vs Talvot
https://www.twitch.tv/videos/2093101416?t=05h51m20s

Match #2: RambleOnIan vs EthanThoughts
Not Recorded

Silver Bracket Losers Round 2

Match #1: Czar Jordan vs RambleOnIan
https://www.twitch.tv/videos/2093101416?t=05h59m08s

Match #2: Schtoikle vs Cchristm
https://www.twitch.tv/videos/2093101416?t=06h08m40s

Silver Bracket Semifinals

Match #1: Implode vs JediEvan
https://www.twitch.tv/videos/2093101416?t=06h14m27s

Match #2: Grand Designs vs Ellery
https://www.twitch.tv/videos/2093101416?t=06h31m11s

Silver Bracket Losers Round 3

Match #1: Schtoikle vs ElleryStacks
https://www.twitch.tv/videos/2093100169?t=05h28m25s

Match #2: Czar Jordan vs Implode
https://www.twitch.tv/videos/2093101416?t=06h51m04s

Silver Bracket Winners Finals
https://www.twitch.tv/videos/2093101416?t=06h51m57s

Silver Bracket Losers Round 4
https://www.twitch.tv/videos/2093101416?t=07h37m00s

Silver Bracket Losers Finals
https://www.twitch.tv/videos/2093101416?t=07h53m47s

Silver Bracket Grand Finals
https://www.youtube.com/live/u6B9_MogTzU?t=33729

Results

Desert Regional

Qualifying

Part 1: https://www.twitch.tv/videos/2093098590
Part 2: https://www.twitch.tv/videos/2093099011

Round 0 – Top 12

Match #1: 3arrett vs AKGMB
https://www.twitch.tv/videos/2093099011?t=02h28m45s

Match #2: Christian vs WDSUBIA
https://www.twitch.tv/videos/2093099011?t=02h29m18s

Match #3: Ninja vs aGameScout
https://www.twitch.tv/videos/2093099011?t=02h41m24s

Match #4: Richard D vs Matt H
https://www.twitch.tv/videos/2093099011?t=02h41m42s

Quarterfinals

Match #1: Blue Scuti vs 3arrett
https://www.twitch.tv/videos/2093099011?t=03h02m50s

Match #2: Christian vs Big Dave
https://www.twitch.tv/videos/2093099011?t=03h03m32s

Match #3: Richard D vs Oscar
Match #4: Ninja vs Jordan
https://www.twitch.tv/videos/2093099011?t=03h31m21s

Semifinals

Match #1
https://www.twitch.tv/videos/2093099011?t=03h58m14s

Match #2
https://www.twitch.tv/videos/2093099011?t=04h25m30s

Finals
https://www.twitch.tv/videos/2093099011?t=05h07m14s

Interview with Runner-up
https://www.twitch.tv/videos/2093099011?t=05h41m36s

Interview with Winner
https://www.twitch.tv/videos/2093099011?t=05h44m06s

Silver Bracket

Silver Bracket Round 0 – Top 12

Match #1: Grant vs TotalRadNES
https://www.twitch.tv/videos/2096650389?t=00h21m12s

Match #2: Larvae vs Eunha
https://www.twitch.tv/videos/2096650389?t=00h40m09s

Match #3: BSG4000 (Bidwell) vs SKQQPS
https://www.twitch.tv/videos/2096650389?t=00h46m10s

Match #4: Dani vs Gage
https://www.twitch.tv/videos/2096650389?t=00h55m47s

Silver Bracket Quarterfinals

Match #1: Snowy vs TotalRadNES
https://www.twitch.tv/videos/2096650389?t=01h09m00s

Match #2: Jaws vs Eunha
https://www.twitch.tv/videos/2096650389?t=01h22m21s

Match #3: Vomce (Vince) vs Gage
https://www.twitch.tv/videos/2096650389?t=01h41m18s

Match #4: BSG4000 (Bidwell) vs Packie
https://www.twitch.tv/videos/2096650389?t=02h02m10s

Silver Bracket Semifinals

Match #1
https://www.twitch.tv/videos/2096650389?t=02h12m11s

Match #2
https://www.twitch.tv/videos/2096650389?t=02h58m25s

Silver Bracket Finals
https://www.twitch.tv/videos/2096650389?t=03h27m19s

Interview with Runner-up
https://www.twitch.tv/videos/2096650389?t=03h51m53s

Interview with Winner
https://www.twitch.tv/videos/2096650389?t=03h52m35s

Results

Photos

Washington State Regional

Qualifying
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4

Round 0 – Top 12

Match #1: Luckeyeth vs Vomce (Vince)
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=13014

Match #2: Valor vs Arbaro
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=13864

Match #3: AppleJuice vs Javantea
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=14852

Match #4: Robin Mihara vs 3arrett
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=15528

Quarterfinals

Match #1: Vomce (Vince) vs ETFruitNinja
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=17017

Match #2: Valor vs Jacobo
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=18261

Match #3: MegaRetroMan vs Robin Mihara
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=19921

Match #4: BiggieMac vs Javantea
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=20899

Semifinals

Match #1
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=21709

Match #2
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=22625

Interview with Finalist
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=25158

Finals
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=25209

Interview with Runner-up
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=26707

Interview with Winner
https://www.youtube.com/live/J_T-veBbtb4?t=26799

Ecstasy of Order Screening Q&A with Vince Clemente, Thor Aackerlund, and Robin Mihara
https://www.twitch.tv/videos/2106581693?t=01h34m45s

Results

Midwest Regional

Side Event – Hatris
https://www.twitch.tv/videos/2112110073?t=00h51m00s

Qualifying
https://www.youtube.com/live/_e3Ebs4KhgE
https://www.youtube.com/live/CSuxUIuGtYo

Round 0 – Top 12

Match #1: Yeehaw vs Sith Evan
Match #2: Mil0 vs Sage
https://www.youtube.com/live/CSuxUIuGtYo?t=13368

Match #3: BSG4000 (Bidwell) vs Frank Westphal
Match #4: Jim vs RambleOnIan
https://www.youtube.com/live/CSuxUIuGtYo?t=14205

Quarterfinals

Match #1: Meme vs Yeehaw
Match #2: Mil0 vs Jedi Evan
https://www.youtube.com/live/CSuxUIuGtYo?t=14994

Match #3: Frank vs Vince Clemente
Match #4: Jim vs Rhubarb
https://www.youtube.com/live/CSuxUIuGtYo?t=16616

Semifinals

Match #1
https://www.youtube.com/live/CSuxUIuGtYo?t=18832

Match #2
https://www.youtube.com/live/CSuxUIuGtYo?t=20616

Silver Bracket Finals
https://www.youtube.com/live/CSuxUIuGtYo?t=22606

Toys R Us mascot, Geoffrey, makes an appearance
https://www.youtube.com/live/CSuxUIuGtYo?t=24299
Clip: https://clips.twitch.tv/DreamyFilthyStinkbugRitzMitz-A4JYrpBrOtcUxt_u

Finals
https://www.youtube.com/live/CSuxUIuGtYo?t=24370

Interview with Runner-up
https://www.youtube.com/live/CSuxUIuGtYo?t=26542

Interview with Winner
https://www.youtube.com/live/CSuxUIuGtYo?t=26689

Results

Photos

Previous Post
TETR.IO World Championship Logo
TETR.IO

2023 TETR.IO World Championship: A Fast-Paced Tournament

Next Post
CTWC 2024 Regional Schedule
CTWC Regional

2024 Classic Tetris World Championship Regional Tournament Dates